Aukční historie uměleckých děl  Dvacátá šestá aukce

Vítáme Vás na dvacáté šesté internetové aukci GALERIE MODERNA, výtvarná díla zařazena do dvacáté šesté aukce s ukončením 21-23.6. 2022, je možné si prohlédnout v prostorách GALERIE MODERNA, Masarykovo nábřeží 24, Praha 1, od 1.6.2022, vždy mezi 13 a 18 hodinou, nebo po telefonické domluvě na tel: 222 520 252. Aukce bude zahájena 11.5.2022. Pro účast na aukci je nutné se zaregistrovat viz. aukční řád.

Jákob a Támar

Olbram Zoubek  - Jákob a Támar

reliéf, cín, olovo, zlato, rozměr 34 x 34 cm, signováno na zadní straně, číslováno 89, vydáno v nákladu 100 ks pro Aulos, původní stav. Konzultováno s nadačním fondem Kmentová Zoubek - jedná se o neautorský, dobový odlitek. Bez možnosti vystavení certifikátu od nadačního fondu Kmentová Zoubek. Reliéf je uveden v soupisu díla pod číslem 791.

Motýl Smrtihlav

Josef Istler  - Motýl Smrtihlav

olej, sololit, rok 1949, signováno DU, rozměr 35 x 40,5 cm, rám. Vystaveno: 1/Museum Kampa Nadace Jana a Medy Mládkových, 10/7/2016-15/1/2017, 2/ Výstava: Tenkrát v Evropě, čeští umělci v totalitních režimech 1938-1953 Západočeská galerie v Plzni, 22/9/2017-21/1/2018, dílo z významné sbírky

Ukřižování

Jan Bauch  - Ukřižování

Cena: 1700
Aktuální cena: 1700

litografie, rok 1942, signováno PD, číslováno 134/500, rozměr 46 x 31 cm, rám

Muž, žena a puntíky

Michael Rittstein  - Muž, žena a dva puntíky

kvaš, papír, rok 1995, signováno PD, rozměr 64,5 x 50 cm, rám, reprodukováno v katalogu: Michael Rittstein, práce na papíře, rok 2005, ( Kateřina Tučková)

Jan Saudek  - Bez názvu

fotografie, rok 1981, signováno PD, rozměr 58,5 x 50 cm, rám

Arthur Rimbaud - Opilý koráb I - V.

Albín Brunovský  - Arthur Rimbaud - Opilý koráb I - V.

5x lept, mezzotinta, suchá jehla, rok 1980, vydal klub přátel v Gottwaldově. Celé album vydáno v r. 1983 Dresden, náklad 100 ks, velká cena na Mezinárodní výstavě knižního umění, Lipsko 1982, rozměr 5x 25,5 x 17,8 cm, soupis str. 166-167, č. 475-479, původní kazeta

František Gross - Hra s ohněm

František Gross  - Hra s ohněm

litografie, rok 1962, signováno PD, reprodukováno v soupisu grafického díla Galerie moderna str. 106 č. 255, rozměr 25,7 x 33,5 cm, volný list